FK NAPREDAK


Join the forum, it's quick and easy

FK NAPREDAK
FK NAPREDAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta štampa piše

Ići dole

Šta štampa piše  Empty Šta štampa piše

Počalji od Dexxi Pet Jul 22 2016, 07:51

Napredak bez straha na "Marakani"

Autor: mondo 21.07.2016.
Kruševljani spremni za premijeru. "Pretpostavljamo da Zvezda misli o Ligi šampiona, a naše je da pokušamo da to iskoristimo", poručuju.
Superligaška 2016/17 počinje u petak, u 20.00 časova, utakmicom aktuelnog šampiona - Crvene zvezde, i povratnika iz Prve lige Srbije - Napretka.
Kruševljani su prošle takmičarske godine ekspresno došli u najviši rang, samo 12 meseci nakon eliminacije.
I način na koji su kao prvoplasirani izborili plasman i optimizam koji šire jasno stavlja do znanja da su spremni za superligaške borbe.
Uoči gostovanja Zvezdi, iz Kruševca stižu informacije da Napredak ima samo jedan kadrovski problem, koji ne utiče na raspoloženje ekipe Dragana Ivanovića.
"Zvezda je favorit. Mi se pripremamo i analiziramo njihovu igru i nemamo straha od te utakmice. Kadrovska situacija je zadovoljavajuća. Osim Miladinovića svi naši igrači su na raspolaganju", izjavio je trener Napretka
Govoreći o ambicijama u predstojećoj sezoni, on je dodao da će konkretnije prognoze moći da izrekne na kraju prelaznog roka.
"Mislim da će biti dosta borbe u ovom prvenstvu zbog našeg nepovoljnog rasporeda, ali ako dovedemo još dvojicu igrača u špicu, onda možemo očekivati ulazak u plej-of"
Šef struke Kruševljana govori o svojim igračima izuzetno pohvalno.
"Biti zadovoljan je relativna stvar, ali ono što mogu da kažem o njima je da su to dobri momci, kojima je stalo do kluba i koji dišu punim plućima za Napredak. To meni daje još veću obavezu i jači motiv".
Iskusni defanzivac Napretka Josip Projić (29) prošlog leta se vratio u matični klub iz inostranstva i biće jedan od lidera i u novoj sezoni.
Prema njegovim rečima, šansa "čarapana" u petak bi mogla da bude fokusiranost šampiona na izazove u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
"U igri su tri boda i ne bih se složio da su najlakše utakmice protiv 'večitih' rivala. Igramo protiv 11 igrača i možemo da se nadamo povoljnom rezultatu - da pokušamo da iznenadimo Zvezdu na 'Marakani'. Pretpostavljamo da je njihov cilj ulazak u Ligu šampiona, a naš da pokušamo da to iskoristimo" -rekao je bek kruševljana Josip Projić !
Dexxi
Dexxi
Admin

Broj poruka : 400
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Šta štampa piše  Empty Re: Šta štampa piše

Počalji od Dexxi Pet Jul 22 2016, 08:27

Žurnal piše...
22 јул, 2016 Večeras u 20 Č počinje prvenstvo Srbije u fudbalu:  
C.Zvezda-Napredak

Šta štampa piše  9otg10
Dexxi
Dexxi
Admin

Broj poruka : 400
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Šta štampa piše  Empty Re: Šta štampa piše

Počalji od Dexxi Ned Jul 31 2016, 07:28

31 јул, 2016 zurnal

Црно-бели у Крушевцу жељни гола после 300 минута поста /naslov/

После годину дана одсуства Напредак се вратио у елиту, а на премијери под Багдалом на репертоару - дуел са Партизаном!
Као и увек, жеље Чарапана су, да буду стабилан члан елитне српске дивизије и да се евентуално укључе у борбу за неку од евро виза. Ако је судити по првој утакмици и ремију са Црвеном звездом, имаће Крушевљани шта да кажу у овом шампионату.
Одлична партија на Звездиној страни Топчидерског брда, уз мало среће могла је да буде награђена и надограђена са још два бода, након комплетне анализе незадовољних нема, али порасли су апетити навијача. Оптимизам је очигледан и међу играчима.
Агилни везиста Марко Гобељић, коме је тренер Ивановић доделио другачију улогу у односу на све пређашње, „начео” је Звезду и први најавио изненађење на највећем српском стадиону.
- Реми са шампионом је условио одличну атмосферу током целонедељне припреме за утакмицу са Партизаном, подигао морал на још виши ниво и обавезао нас да против црно- белих будемо још бољи. Притисак је на гостима, јесу фаворити, али и ми се питамо за резултат – истиче Гобељић.
Партизан 300 минута није постигао гол, звучи невероватно за екипу таквог рејтинга и сигурно ће под Багдалом покушати да надокнади пропуштено.
- Дешава се, ето и најбољима да не могу да постигну гол. Прва утакмица са Пољацима, у Београду, када је реално било да им напуне мрежу, у великој мери је одредила даљи ток догађаја. Никад није лако играти под императивом резултата, посебно када у екипи има много младих играча. Свесни смо Партизанове снаге, знамо да тражи искупљење, али спремни смо да одговоримо на све задатке које нам је поставио шеф Ивановић.
На друштвеним мрежама Партизанови  навијачи поручују голману Петровићу да ће платити цех за 300 минута поста, Гобељић уверава да ће, са саиграчима учинити све да се црно–бела агонија продужи:
- Наша снага је у ратничком духу и апсолутно смо спремни за 90 минута беспоштедне борбе. Потрудићемо се да отерамо госте што даље од нашег шеснаестерца, али и да искористимо сваку пукотину у њиховој одбрани. Знамо да концентрација све време мора да буде максимална како би предупредили и одбили њихове атаке, а питање је и колико ће нам се шанси указати да стигнемо у зону из које ћемо моћи да угрозимо Шаранова. Надам се да ћемо имати велику подршку са трибина и да ћемо још једном обрадовати навијаче, а победа је оно, чему тежимо.
Партизан против Напретка занима само победа. Реми – ни под разно! Са три нерешена на старту сезоне, два против Заглебја за испадање из Европе и на првенственој премијери против суперлигашког дебитанта ОФК Бачке – испуњен је бонус...

- Гостовање у Крушевцу, фудбалском граду, клубу са великом историјом и традицијом... Очекује нас респектабилан противник, повратник у Супер лигу, у првом колу са јако добрим резултатом, тренером којег изузетно поштујем, знанцем из школе за профи лиценцу. Озбиљан тренутак за нас, услови за игру неће да буду на сјајном нивоу, све ствари које не можемо да променимо – морамо да прихватимо. Потребна нам је победа, добра игра колико то буде могуће. Примарно – да психолошки добро уђемо у меч. Јавност и љубитељи Партизана то очекују од нас – каже Иван Томић, шеф струке Парног ваљка.
Dexxi
Dexxi
Admin

Broj poruka : 400
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Šta štampa piše  Empty Re: Šta štampa piše

Počalji od Dexxi Ned Jul 31 2016, 07:44

Napredak - partizan
nedelja 31.07 19:00
Šta štampa piše  Gfgff10
Dexxi
Dexxi
Admin

Broj poruka : 400
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Šta štampa piše  Empty Re: Šta štampa piše

Počalji od Dexxi Pon Avg 01 2016, 23:25

Нисам још Шефе за пензију

Шеф стручног штаба Напретка Драган Ивановић, након велике победе Напретка над Партизаном,честитао је својој екипи на заслуженој победи:
"Напредак је искористио повољан моменат да након нерешеног резултата на Маракани, ове недеље извршимо добру припрему за Партизан, који је без обзира на њихово тренутно стање био апсолутни фаворит. То нас је додатно мотивисало. Играли смо лепо, у првом полувремену нисмо стварали неке шансе,али оно што  је битно је да је сваки играч дао свој максимум да испуни тактичку дисциплину. На крају смо награђени.
Евро гол Пројићa је пресудио. Изузетно ми је драго због њега,јер је то изванредан играч и добар човек,који ми је у шали рекао- Нисам још Шефе за пензију! Честитам свим мојим играчима на велика три освојена бода на заслуженој победи.
Хвала навијачима који су нам били дванаести играч и који су нам током читавих деведесет минута давали подршку. Још једном хвала свима".

Šta štampa piše  13914010


Poslednji izmenio Dexxi dana Čet Avg 04 2016, 09:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Dexxi
Dexxi
Admin

Broj poruka : 400
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Šta štampa piše  Empty Re: Šta štampa piše

Počalji od Dexxi Sre Avg 03 2016, 00:05

Simonovic i Projic u timu 2 kola

zurnal pise:
Šta štampa piše  13932710
Dexxi
Dexxi
Admin

Broj poruka : 400
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Šta štampa piše  Empty Re: Šta štampa piše

Počalji od Dexxi Čet Avg 04 2016, 09:45

list "Politika"
INTERVJU: DRAGAN IVANOVIĆ, ŠEF STRUČNOG ŠTABA NAPRETKA

Neskriveni pogled ka Evropi

Tek smo na početku velikog posla, uz malo sportske sreće, dobru organizaciju i atmosferu, siguran sam da dolaze bolji dani za naš klub, kaže trener Napretka.– Rezultati ne zavise isključivo od trenerovog znanja.– Želim igrače koji nisu prepotentni, koji su vredni, radni i borbeni !
Draganu se ostvario san. Za tili čas novi trener Napretka uspeo je da podigne grad na noge. Ni najbolji prognozeri nisu mogli da pretpostave da će Kruševljani na startu novog šampionata uspeti da Zvezdi u gostima uzmu bod, a Partizanu sva tri u Lazarevom gradu. Ipak, skromni i našoj široj fudbalskoj javnosti još uvek nedovoljno poznati trener Napretka, koji je punih jedanaest godina sa dosta uspeha predvodio prvoligaša iz Čelareva, kaže da je uspeh protiv „večitih” rivala na startu novog šampionata samo jedan korak, ka dugom fudbalskom putu, kojem teži sa igračima i agilnim rukovodstvom novog superligaša. Dragan Ivanović spada u grupu onih trenera koje odlikuje strpljenje a potom i znanje, hrabrost i odvažnost, da se upusti u nove sportske izazove. Ivanović je kao trener prošao sve stepenice ovog mukotrpnog posla. Vodio je i najmlađe igrače, stvarao talente, od kojih neki danas igraju i u našim najvećim klubovima.
Kako ste doživeli debi na klupi Napretka i uspeh protiv „večitih” rivala?
– Dobro znam da uspeh ne dolazi slučajno i preko noći. Pred meč sa Zvezdom i Partizanom uopšte nisam bio napet, niti uplašen. Pokušao sam da što bolje motivišem moje igrače, da im ulijem sigurnost. Iskreno, spremao sam se dosta, pre svega na taktičkom planu. Znao sam da će protivnik pokušati jurišima da što pre stigne do našeg gola. Naš zadatak je bio da ostanemo smireni.
Čak jedanaest godina bili ste na klupi ČSK- a iz Čelareva, što je u Srbiji prava retkost za jednog trenera?
– Za mene je dolazak u Kruševac predstavljao jednu višu instancu u trenerskom poslu, jedan novi izazov u ovom poslu. I pre dolaska u Napredak imao sam dosta poziva iz naših najelitnijih klubova Ipak, tada sam smatrao sam da je bilo rano da se upuštam u nove fudbalske projektet. Danas, sam potpuno spreman da se uhvatim u nove izazove. Odlučio sam da još više radim i napredujem. Imam cilj u životu.
Kako je stigao poziv od Napretka?– Još dok sam vodio ČSK, gazda Napretka Mišković me je zvao da dođem u klub, ali, nisam prihvatio poziv sve do onog momenta kada se videlo da Bogić Bogićević, trener koji je uspeo da vrati Napredak u elitu, više nije u mogućnosti da radi. Čekao sam da mi da zeleno svetlo, tek tada sam iodlučio da uđem u pregovore sa klubom. Kasnije je sve bilo mnogo lakše.
Mnogi smatraju da bez obzira na odlične rezultate u sredini kao što je Čelarevo, i dalje spadate u grupu skromnih trenera?
– Oduvek sam smatrao da prave vrednosti treba kad tad da izađu na videlo. U najboljim sam godinama, imam dovoljno iskustva. Nisam čovek koji se boji izazova. Ali, isto dobro znam da rezultati ne zavise samo od mog znanja. Potrebno je i puno sportske sreće.
Kako su Vas prihvatili u novoj sportskoj sredini?
– Kruševac je definitivno grad sporta. Ljudi ovde vole fudbal, privrženi su svom klubu. Mislim da sam izabrao dobru sportsku sredini. Klub i ja imamo visoke ambicije.
U prelaznom roku je od strane čelnika bilo dosta obećanja. Malo toga je ispunjeno?
– Tačno je da se ekipa nije značajno pojačala, iako smo imali drugačije planove. Jedino se Šljivić vratio iz Spartaka. Ali često se pitam, šta zapravo znače pojačanja? Partizan je doveo Đurđića,  i Radovića, pa nije uspeo da ostane u Evropi. U međuvremenu smo doveli Petrovića i Žarkovića. Očekujemo da nam se priključi i Punoševac. Dobro znam koji profil igrača mi je potreban. Želim fudbalere koji nisu prepotentni, koji su vredni, radni i borbeni.
Kakvi su Vam dalji planovi?
– Na početku prvenstva smo razmišljali da bi uspeh bio da budemo među osam najboljih, a to znači da budemo u gornjem domu tabele. Ali, kako je prolazilo vreme, sve manje verujem u neke visoke ambicije. Ipak, to ne znači da odustajemo od visokih ciljeva. Ako moje igrače posluži dobro zdravlje, u nastavku šampionata očekujem veliku borbu. Trebaju mi pojedinci poput Beljića. Uz malo sportske sreće spremni smo da pojurimo i Evropu, jer Kruševac to zaslužuje.
Trenutno ste trener sa najdužim stažom u u jednom klubu u Srbiji. Na koliko ste godina potpisali ugovor sa Napretkom?
– Na dve godine. Moja vizija je da najpre stabilizujemo klub, koji se ovog leta vratio u elitu. Da pojačamo omladinsku školu, selektiramo najbolje i najtalentovanije dečake iz ovog regiona. Jer, većina klubova praktično egzistira od prodaje igrača. Spreman sam da sa Napretkom stvorimo jedan novi fudbalski ambijent koji će umeti da prepoznaju ne samo u Srbiji. A za to mi je potrebna podrška ljudi koji vode klub, da mi se puno ne mešaju u posao. Za sada je sve onako kako sam se dogovorio sa gazdom kluba...
Prijaju pohvale kolega
Dragan Ivanović je prošle godine dobio profi licencu FS Srbije. Zajedno je bio u klasi sa Ivanom Tomićem, Gordanom Petrićem, Zoranom Mirkovićem, Igorom Spasićem. U poluvremenu utakmice sa Partizanom pohvalio ga je Ivan Tomić i to rečima: „Bravo Gagi”!
– Ivan je pre svega jedan divan čovek, mlad i ambiciozan trener. Iskreno govoreći uspeli smo da iskoristimo Partizanovu slabost posle eliminacije iz Evrope. Zvezdi smo uzeli bod jer je igrala u kominovanom sastavu. Ne spadam u grupu onih trenerra koja diže glavu posle dve dobre utakmice.
Dexxi
Dexxi
Admin

Broj poruka : 400
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Šta štampa piše  Empty Re: Šta štampa piše

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu