Poslednji put izmenio Dexxi dana Pon Okt 07 2013, 21:12, izmenio ukupno 3 puta

Datum upisa : 01.04.2013

Počalji od Dexxi Sub Okt 05 2013, 20:09

8 kolo:
Novi Pazar – Napredak 1:1 (1:1)

Novi Pazar. Gradski stadion. Strelci: 0:1-Bajić u 6. minutu, 1:1 - Lotinac u 37. minutu. Gledalaca: 6500.Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd) 6,5. Pomoćnici: Milovan Ristić (Beograd), Uroš Stojković (Beograd) Žuti kartoni: Protić, Rusmir, Đorđević, Kecap (Novi Pazar), Dimitrov, Koković, Frimpong, Krznarić (Napredak)

NOVI PAZAR: Supić -, Đorđević 7, Protić 7,5, Lotinac 7,5, Obrovac 7 , Vidaković 6,5 (61. Jelić-), Kecap 7, Rusmir 7 (73. Popović-), Pekarić 6,5 (46. Vuković 7), Lazarević 7,5, Arsenijević 7.

NAPREDAK: Krznarić 7, Milošević 7,5, Frimpong 7 (83. Kostić-), Bojić 7 , Gavrić 6 (70. Deletić-) , Janičić 7, Cvetković 6,5, Koković 7, Dimitrov 6 (57. Trujić-), Udovičić 6, Bajić 6.

Igrač utakmice: Emir Lotinac (Novi Pazar)

Velika borba svih 90 minuta, Novi Pazar je na sve načine pokušavao do vođstva, no, prvo se zatresla njegova mreža.Neopreznost je skupo koštala Pazarce u šestom minutu. Dubinsku loptu prihvatio je Bajić, koji je bio brži od svog čuvara i onda lako doneo prednost „Ćarapanima“. Nije dugo trebalo izabranicima Milana Milanovića da se oporave od ovog šoka. Ređali su se napadi, pokušavao je domaćin da odmah dođe do „egala“,ali se to nije dogodilo sve do završnice prvog dela. U 15. minutu, Vidaković nije imao sreće. Sve je dobro uradio, velemajstorski prihvatio pas agilnog Rusmira, ali je već savladanog Krznarića spasila stativa. Srećni su bili gosti i u 31. minutu.

Protić centrira sa levog boka, a jedan od defanzivaca Napretka je uklizao i umalo poslao loptu u sopstvenu mrežu. Do zasluženog izjednačenja, domaćin stiže u 37. minutu.

Protić je inteligentno izveo korner sa desne strane. Lopta, oštro nabačena je došla do kapitena Lotinca, a ovaj kroz pravu „šumu nogu“, donosi neopisivu radost pristalicama svog kluba. Do kraja prvog dela, mogao je Novi Pazar i do potpunog preokreta. Rusmir je kao na tacni proigrao Vidakovića. Usledio je trzaj glavom napadača domaćih, lopta je išla pod samu prečku, međutim, golman Krznarić je zaplivao kroz vazduh i sprečio najgore.

„Nagazio je“ Novi Pazar rivala i u nastavku, pojačavao tempo, dok su se Kruševljani uglavnom orijentisali na defanzivu i pokušaj kontri. U tom, drugom poluvremenu, iz obilja zanimljivih detalja, tri zavređuju da se nađu u „beležnici“. Minut 65. „rezervista“ Jelić kao iz katapulta tuče, lopta pogađa- stativu. U 73. miljenik „Fortune“ nije ni Arsenijević. I njegov udarac pogađa samo okvir gola Napretka. Poslednju ozbiljnjiju priliku, Novi Pazar je stvorio sedam minuta pre isteka regularnog toka. Jelić je uspeo da zakači loptu upućenu sa leve strane, ali je mlako šutirao u stasitog čuvara mreže gostiju. Dakle, Novi Pazar je po svemu viđenom zaslužio trijumf. Bila je četa Milana Milanovića mnogo bolji takmac, stvarala šanse „mlela“ rivala, izveli su Lotinac i drugovi čak 10 kornera, a Napredak jedan. Svi ti segmenti, uz tri stative, ipak nisu bili dovoljni za trijumf.

Спартак – Доњи Срем 2:1
Нови Пазар – Напредак 1:1 (Лотинац 37 – Бајић 6)

NAPREDAK – RADNIČKI 1:1 (0:1)
Stadion Mladosti, Kruševac. Gledalaca: oko 5.000. Sudija: Dejan Santrač iz Pavliša. Žuti kartoni: Petar Bojić, Nemanja Janičić iz Napretka; Milan Ćulum i Vladan Binić iz Radničkog

NAPREDAK: Nemanja Krznarić, Bogdan Milošević, Frimpong Abraham (Ibrahim Ndiaye od 75. minuta), Petar Bojić, Nenad Gavrić (Ivan Kostić od 90. minuta), Nemanja Janičić, Miloš Cvetković, Nenad Mirosavljević, Obeng Regan, Žarko Udovičić, Miloš Bajić (Nikola Trujić od 52. minuta).

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Miloš Živković, Radoš Bulatović, Aleksandar Trišović, Aleksandar Jovanović, Dušan Kolarević, Milan Ćulum, Ivica Jovanović (od 31. minuta Vladan Binić), Saša Stojanović, Sead Hadžibulić (od 86. minuta Uroš Đerić).

PARTIZAN-NAPREDAK 1:1 (0:0)

STRELCI: Luka u 88. za Partizan, Trujić u 49.minutu za Napredak. Stadion: Partizana. Gledalaca: 4000. Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik) 7. Crveni karton: trener Milovanović (Napredak) u 90, Bajić (Napredak) u 90.minutu.