Dexxi

Počalji od Dexxi Ned Sep 15 2013, 18:00

JELEN SUPER LIGA - 5. KOLO

NAPREDAK - Voždovac 1:1(1:0)
Strelci: 1:0 Gavrić u 41., 1:1 Djordjević u 90. minutu - Kruševac, stadion Mladost, gledalaca: 5.000, sudija: Slobodan Veselinović. Žuti kartoni: Gavrić, Regan, Kostić (Napredak), Micić, Djilas (Voždovac).

NAPREDAK: Krznaric, Cvetković, Veselinović, Koković (Kostić), Janičić, Frimpong, Gavrić, Regan, Mirosavljević, Bojić, Dimitrov (Udovičić).

VOŽDOVAC: Perić, Jašić, Đorđević, Lalić, Dragović, Mićić (Ožegović), Marušić, Sekulić (Milovanović), Babović, Đilas, Obradović (Lekić).

Kruševljani su poveli, posle gola imali još najmanje tri sjajne prilike da potvrde pobedu, ali je po nepisanom fudbalskom pravilu kazna stigla u 90. minutu.
Na početku je Srdjan Dimitrov zadavao glavobolje odbrani gostiju, pogodio i stativu, ali se na pogodak čekalo do 41. minutu kada se Nenad Gavrić najbolje snašao u šesnaestercu Voždovca i na asistenciju kapitena Nenada Mirosavljevića doveo svoj tim u vodjstvo.

Imali su Kruševljani prilike i u nastavku ali Mirosavljević u 68. Regan u 76. i Gavrić u 85. minutu nisu uspeli da postignu gol za pobedu. Kazna za promašaje stigla je u 90. minutu: Marušić je odlično centrirao, a Vladimir Djilas preciznim udarcem postigao gol za izjednačenje.

Počalji od Dexxi Ned Sep 22 2013, 22:35

Milan Lešnjak više nije trener Napretka.
Odlukom sportskog direktora Fudbalskog kluba Napredak, Vladimira Matijaševića, sa mesta šefa stručnog štaba smenjen Milan Lešnjak.

Uprava FK Napretka postigla je danas dogovor sa starim-novim trenerom Nenadom Milovanovićem.

Nenad Milovanović, poznat po nadimku Neško, rođen je 1969.godine, a u svojoj trenerskoj karijeri vodio je ekipe Mladosti iz Lučana, čačanskog Borca, Jagodine i Metalca.

Sa Napretkom je prošle godine postigao odličan uspeh u PLS i ubedljivo ga doveo do Jelen super lige. Novi šef struke ne bi trebalo da ima problema prilikom uhodavanja:
"S jedne strane je prednost jer poznajem 90 % ekipe. Znam njihove mane,vrline i karaktere. Čeka me upoznavanje sa novim igračima.
JSL nije šala, i biće teže nego prošle godine. Nema vremena za široke priče jer nas čekaju dve utakmice u ovoj nedelji. Nakon toga cu u novom trenažnom mikrociklusu bolje upoznati igrače koji su za mene, kao trenera, novi. Ambicije su, kao i uvek visoke. Mislim da ekipa zajedno samnom može da odgovori zacrtanim ciljevima uprave.

Rad u Napredku mi je kao godinu dana iz bajke i drago mi je da se vracam u sredinu gde mi je bilo jako lepo da radim.
Počastvovan sam i drago mi je da se vraćam u Kruševac", izjavio je Neško Milovanović nakon održanog sastanka sa upravom Kluba.
Dexxi
Dexxi

Počalji od Dexxi Ned Sep 22 2013, 22:56

6 kolo:
SPARTAK - NAPREDAK 3:2 (2:1)
Poseta: oko 1.000
Strelci: Nosković 13', Kovačević 35', Šarac 67' – Mirosavljević 40'. jedanaesterac, Ndiaje 54'
SPARTAK
Noskovic,Puskaric, Mrkela,Radovic,Torbica,Sarac,Milosevic,Kovacevic,Antonic,Farkas i Aleksic
NAPREDAK
Krznaric, Cvetković, Veselinović, Koković, Janičić, Frimpong, Gavrić(N'diaje), Regan, Mirosavljević, Bojić(Bajic),Trujic (Dimitrov)

NAPREDAK - JAVOR 2:1

Strelci: 1:0 Bojić u 14., 1:1 Sotirović u 90.+2, 2:1 Mirosavljević u 90.+3 minutu - Kruševac, stadion Mladost, sudija: Vlado Glodjović.gledalaca 3.000

NAPREDAK: Krznarić, Cvetković, Udovičić, Koković, Janičić, Milošević B., Gavrić, Regan, Mirosavljević, Bojić, Dimitrov, Milenković, Veselinović, Bajić, Frimpong, Deletić, Kostić, Ndiya.

JAVOR: Matović, Gojačanin, Miletić, Milović, Đokić Ž., Alempijević, Đokić J., Radivojević, Ivković, Dražić, Gafurov, Lazović, Knežević, Tomčić, Sotirović, Jocović, Onyilo,Čečarić.

Duel superligaša opravdao je očekivanja i doneo potpunu neizvesnost i dramu do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Kruševljani su do prednost stigli u prvom poluvremenu golom Bojića u 14. minutu. U sudijskoj nadoknadi vremena prava drama: gosti iz Ivanjice najpre preko Sotirovića stižu do izjednačenje, ali je kapiten Napretka Miroslavljević samo minut kasnije uspeo da donese pobede svom timu i veliku radost navijačima kruševačkg superligaša.

Utakmice osmine finala Kupa Srbije igraju se 30. oktobra.